Благотворителен баскетболен мач- "Да помогнем на Хриси да проходи!"

2015-02-02 12:59:23

На 01.02.2015г. се проведе благотворителен баскетболен мач под надслов "Да помогнем на Хриси да проходи!" м/у отборите на Академик Пловдив (ОРГАНИЗАТОР) и ИУ Варна.

Събраната сума от 1300лв. от закупуването на билети, тениски с автографи на баскетболистите от Академик, топки и дъждобрани- предоставени от Бултекс 99 ЕООД както и от поставената в залата урна, ще бъде използвана за операцията на Християн Шишманов на 6г., който страда от Детска Церебрална Парализа.

Бултекс 99 изказва специални благодарности на фирма Техно Акташ АД, която закупи за работниците си 100 билета.

Банковата сметка за желаещите да помогнат:

Мануела Бойкова Манова

Bank account:

BGN: BG48 PRCB 9230 1024 8698 11

BIC: PRCBBGSF ProCredit Bank

ЗА СРЕЩАТА:

Пловдив записа много важна първа победа за новата 2015г. Пловдивчани победиха лидера ИУ Варна у дома с 93:92.

Срещата беше повече от драматична и премина през много обрати, в първите две части Академик игра много добре и на полувремето резултатът беше 51:44.

Третата четвърт обаче беше по-слаба за пловдивчани, чиято игра не вървеше и те загубиха часта с 24:13 и позволиха на варненци за първи път да поведат в двубоя при след 30 минути игра 64:57.

Последната четвърт беше много драматична и водачеството се сменяше доста често. Все пак пловдивчани успяха да поведат с 83:81 15-на секунди преди края, но гостите от ИУ успяха да вкарат и да вкарат мача в продължение след 83:83 в редовното време.

5-минутното продължение не започна никак добре за Академик, който губеше с 4 точки разлика само 2 минути преди края. Пловдивчани не се отказаха и успяха да измъкнат победата с 93:92 с кош в последните секунди на Илиян Ставрев.

Васил Бачев записа най-много точки 28 точки, направи 8 асистенции и завърши със 7 борби за Академик, 19 точки добави Мартин Пенев, а 17 записа Илиян Ставрев.